krutyn07 nMazury to miejsce, do którego wraca się z przyjemnością. Postanowiliśmy w niedzielę wystartować w kolejnej edycji Mazury MTB - „Na tropach Smętka”. Miejscowość Krutyń – Stanica Wodna PTTK – to tu usytuowany był start/meta 6 etapu. Wybraliśmy dystans Hobby, czyli jedną 26 km pętlę. Trasa prowadziła malowniczymi terenami w pobliżu jeziora Mokrego oraz rzeki Krutyni.

Zdecydowana większość trasy dość szybka z dwoma odcinkami technicznymi. Każdy starał się dać z siebie tyle, ile mógł. Henry był zmotywowany dodatkowo, ponieważ po dobrych miejscach w poprzednich edycjach w Mrągowie, Gizewie i Gałkowie, jest na 2 miejscu w generalce w M3.
Start – 11.30 i ciśniemy przez most na leśne szutry. Po kilku kilometrach pierwszy singiel, potem znów leśna droga, dwa drewniane mosty i trochę zwalonych drzew na trasie. Wprawdzie wybijały one z rytmu, ale widoki na jezioro i rzekę – bezcenny :)
Ostatnie 3 km to znów singiel prowadzący tuż przy rzece Krutyni, na której mnóstwo kajakarzy obserwowało kolarskie zmagania.
Ostatecznie wypadliśmy dość dobrze :)
Agnieszka - 3 w kategorii K4, Henry 3 w kategorii M3 oraz Tomek T. 2 w kategorii M4. Dawno nie było tak dobrego startu :)
Przed nami jeszcze jeden start w cyklu, tym razem znów w Mrągowie. Trzymajmy kciuki za naszego „Henrego Adventure II”
Oprócz nas Pasłęk reprezentowali jeszcze Grzegorz Stasiak oraz Kamil Stasiak. To ich pierwszy start w MTB, a po pozytywnych wrażeniach z Krutyni zapewne nie ostatni.

 

 

Udostępnij:
FaceBook