paslek16 01Na starcie tegorocznej edycji maratonu, usytuowanym przy pasłęckim zamku, stanęło około 250 zawodniczek i zawodników. Rywalizowali oni na trzech dystansach 22 km, 44 km i 66 km. W tym roku, oprócz terenu położonego w Parku Ekologicznym i przy miejscowości Gołąbki, zawodnicy ścigali się na odcinku Rogajny – Leżnica oraz w pobliżu miejscowości Kupin. Teren położony za rzeką Wąska wymagał od zawodników maksymalnej koncentracji na singlach, stromych zjazdach oraz ogromnego wysiłku przy pokonywaniu sztywnych podjazdów.


Na mecie na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal, a na zwycięzców poszczególnych dystansów pamiątkowe statuetki.

Zwycięzcą dystansu GIGA został Bartosz Banach (TORUS - Hotel 4 Brzozy), II miejsce zajął Tomasz Repiński (EDF Trek Gdynia), a III miejsce - Piotr Rzeszutek (MLKS BASZTA BYTÓW). Dystans MEGA najszybciej pokonał Michał Różański (HCC BCT Gdynia), II miejsce zajął Jacek Rogowski (KSR KOŚCIERZYNA), a III miejsce Michał Kostuch (Zamek Kiszewski). Zwycięzcą dystansu MINI został Patryk Mróz (Tczewski Klub Rowerowy), na II miejscu uplasował się Bartłomiej Osmański (V02 max MTB TEAM), a na III miejscu Piotr Krzemiński (V02 max MTB TEAM).


Pomimo naszych starań, nie obyło się bez wpadki z oznakowaniem. Zawsze priorytetem jest dla nas oznaczenie trasy. Sami startujemy w wielu imprezach tego typu i wiemy, jak ważne jest to dla zawodników. Niestety z przyczyn niezależnych od nas w miejscowości Leżnica na 12 km sfrustrowany mieszkaniec postanowił zemścić się za chwilowe utrudnienia i zmienił kierunek strzałki. Spowodowało to pomylenie trasy przez grupę zawodników. Szybko poprawiliśmy oznaczenie w tym miejscu, tak, by druga i trzecie pętla przebiegła zgodnie z planem.


Przed startem wyścigu głównego o godzinie 9.30 rywalizowały dzieci klas III-VI na dystansie 1,2 km, a po nich o godzinie 10.00 przejechała parada rodzinna. Cieszymy się, że wzięło w niej udział tak liczne grono mieszkańsów Pasłęka.


Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie tego przedsięwzięcia: miasto Pasłęk, firma DRE, firma PAMAX, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, cukiernia Hildebrandt i wszystkim naszym partnerom: LOLBIT, Dave Design, GORDON, MOSiR Pasłęk, Zespół Szkół w Pasłęku, SZS, UKS LIDER, 10pracownia.pl

Udostępnij:
FaceBook